TAKING TOO LONG?
CLICK/TAP HERE TO CLOSE LOADING SCREEN.
ePrzywara.pl
Zamknij

Beta Star Wars Battlefront

Muszę przyznać, iż rok 2015 jest rokiem, w którym twórcy gier mocno przekonują mnie do tego, iż są jeszcze w stanie stworzyć grę, która wywoła u mnie przymus posiadania. Wiadomo, jeżeli ktoś z Was nie gra od dziś i pamięta czasy komputerów, kiedy zupełnie nie przypominały one tych współczesnych, to istnieje spora szansa, że jesteście już na etapie pewnego znudzenia, który i ja niedawno przeżywałam. I  w tej chwili w sumie nie wiem czy było ono spowodowane tym, że człowiek grał we wszystko co tylko wychodziło, denerwując się na masę niedociągnięć i niuansów co z kolei poskutkowało zmęczeniem materiału, czy po prostu przez jakiś czas tytuły które się ukazywały nie były dla mnie atrakcyjne. Na szczęście ten trudny, jak by nie było dla gracza, okres odchodzi w zapomnienie, bowiem mamy przed sobą premiery kilku świetnie zapowiadających się gier. Pisząc to mam na myśli dwie szczególnie – Tom Clancy: Rainbow Six Siege, której beta zakończyła się kilka dni temu oraz wspaniałe Star Wars Battlefront, którego otwarta beta na platformy Xbox One, PlayStation 4 oraz PC rusza już jutro!


 

Nie ukrywam zupełnie, że jaram się jak dziecko, bo sama beta zapowiada się rewelacyjnie. Otrzymamy w niej możliwość zarówno rozgrywki wieloosobowej jak i misji, które będziemy mogli ukończyć sami bądź w trybie cooperacji.

Jeżeli chodzi o misję w trybie jednoosobowym lub co-op w becie dostępna będzie misja Przetrwanie. Podczas tej misji naszym zadaniem będzie odpieranie sześciu coraz trudniejszych fal wojska nieprzyjaciela. Na mapie będziemy mogli odnaleźć kapsuły zawierające wzmocnienia czy ukryte przedmioty. Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda rozgrywka w trybie kooperacji.

Mnie osobiście najbardziej interesuje oczywiście rozgrywka wieloosobowa i dostępne w niej tryby. Jednym z nich będzie tryb „Strefa zrzutu”. Przypomina on nieco przejmowanie punktów ze znanego pewnie przynajmniej większości z Was Battlefielda – tutaj jednak przejmujemy kapsuły. Wygrywa zespół który pierwszy zdoła przejąć pięć kapsuł bądź też w ciągu czas przeznaczonego na rozgrywkę (10 min) przejmie ich większą ilość. Dodatkowo po chwili po przejęciu kapsuła się otwiera, a w jej wnętrzu gracze odnaleźć mogą różnorodne bonusy w postaci wzmocnień na czas walki. Dostępne będą także różnorodne tryby, niektóre znane nam już z innych sieciowych strzelanek, tak jak klasyczny deathmatch (tryb Potyczka), przejęcie kontroli nad kluczowymi punktami mapy (Supremacja), walka potężnymi maszynami kroczącymi (Atak AT-AT) czy też tryb, którego zwiastun zrobił na mnie ogromne wrażenie – walki powietrzne (Eskadra).

Po premierze gry, która zaplanowana jest na 19 listopada udostępniona zostanie także aplikacja mobilna – Battlefront Companion. Aplikacja udostępniona zostanie także na czas testów i będzie można z niej skorzystać na tej stronie, a bardziej szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

Beta testy potrwają od 8 do 12 października – śpieszcie się więc ściągać i wysyłać zaproszenia do gry, jeżeli tak jak ja gracie na PC – mój profil Origin – shakhy :)

Do zobaczenia w grze, mam nadzieję – po właściwej stronie mocy! :D